Zdrowie jest w Nas

Przez 10 lat naszej działalności organizowaliśmy szkolenia, sympozja, konferencje i festiwale, dzięki którym znacznie poszerzyliśmy świadomość zdrowotną. Mamy swój wkład w zmiany, jakie na przestrzeni lat zaszły m.in. w zakresie jakości porodów. Opracowaliśmy mnóstwo publikacji, książek, wywiadów i filmów, którymi teraz się z Wami dzielimy w naszym nowym projekcie pod hasłem ZDROWIE JEST W NAS. 

Zdrowie na każdym etapie życia

Od lat zajmujemy się zdrowiem w cyklu życia człowieka – od momentu świadomego przygotowania rodziców do poczęcia dziecka, przez ciążę i poród, dzieciństwo, okres pokwitania, rodzicielstwo, czas czerpania satysfakcji z dojrzałości, aż po jesień życia. Niestety interwencje medyczne są prowadzone właściwie jeszcze przed poczęciem i to prowadzi do medykalizacji kolejnych etapów życia. Wszelkie choroby cywilizacyjne i przewlekłe są pokłosiem takiego podejścia – rosnącej wiary w szybkie zewnętrzne rozwiązania oraz tłumienia objawów.

Zdrowie tymczasem mamy w sobie, choć w czasach szybkich rozwiązań i informacji, gubimy bezpośredni dostęp do tych zasobów wewnętrznych – mądrości ciała. 

Rola kobiety w budowaniu zdrowego społeczeństwa

Słuchanie swojego ciała i postępowanie zgodnie z jego naturalnym rytmem powinno być podstawowym zadaniem każdego człowieka, ale w szczególności kobiety. Kobieta ma niezwykłą łączność z naturą – w ciągu jej życia ciało wielokrotnie ulega przemianom: dojrzewa, owocuje i przekwita. Jest źródłem życia i z racji roli biologicznej jest głównie zaangażowana w jego pielęgnację i w związku z tym w tych materiałach więcej uwagi poświęcamy kobietom.

Kobiety mają olbrzymi potencjał, gdyż od ich codziennych wyborów zależy zdrowie przyszłego pokolenia.

Promocję zdrowia warto zaczynać od zmiany świadomości kobiet – w nich tkwi ogromny potencjał dla zdrowego społeczeństwa. 

Mam nadzieję, że projekt ZDROWIE JEST W NAS pomoże w realizowaniu tego zadania.

Preeti Agrawal

 

 

[yuzo_related]

Kategorie: