Letni Festiwal Zdrowia 20 czerwca – relacja

Pomimo deszczu frekwencja dopisała i raz jeszcze pokazała nam, że warto organizować dla Was takie wydarzenia.

Festiwal był doskonałą okazją aby poznać naszą klinikę IMC i poczuć się w niej jak w domu. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem brali udział w zajęciach, na których nasi terapeuci prezentowali metody wspomagające leczenie stosowane w IMC, które można było sprawdzić na sobie. 

Narzędzia wykorzystujące wewnętrzny potencjał człowieka do długofalowej ochrony zdrowia: joga, pranajama, medytacje, masaże, pielęgnacja zdrowia na co dzień – stosowane przez tysiąclecia – zdały egzamin. Ludzie nie chorowali na aż tak poważne i śmiertelne choroby, gdyż dzięki prawdziwej codziennej profilaktyce nie doprowadzali do tak trudnego stanu. Potrzebujemy na nowo odkryć, utrwalić i rozpowszechniać te metody.

Współcześnie w kwestii zdrowia liczymy na badania, pigułki, wiedzę lekarzy o naszych narządach. Tymczasem człowiek to skomplikowany, połączony mechanizm, w którym interwencja w jednym obszarze, oddziałuje na wszystkie inne. Stosowanie leków dla rozwiązania jednego problemu, najczęściej generuje kolejne problemy. I koło się zamyka. Nieustannie poszukujemy pomocy na zewnątrz. By być zdrowym, musimy codziennie resetować reakcje ciała na stres, by się nie kumulował. 

Podczas Letniego festiwalu zdrowia w Światowy dzień jogi, dr Preeti Agrawal wygłosiła wykład o tym Jak wykorzystać własne wewnętrzne zasoby do budowania odporności i rozdała nagrody uczestnikom wybranym w drodze losowania. Nie zabrakło też pysznych dań i przekąsek oraz naparów przyrządzanych w kuchni IMC. 

Cieszymy się, że mogliśmy razem zadbać o zdrowie i myślimy już o nastepnym Festiwalu Zdrowia na jesień.

program>>

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

 

[yuzo_related]

Kategorie: , ,