Jak leczyć rany emocjonalne i mieć zdrowe piersi?

Doktor Christian Northrup pisze: „Uczucia, jakie kryją się za guzem czy rakiem piersi to głównie ból, smutek i niedokończone sprawy. Ważne badanie dowiodło, że występowanie raka piersi wzrasta prawie 12-krotnie u kobiet, które przeżyły śmierć bliskiej im osoby, utratę pracy lub rozwód w poprzedzających chorobę pięciu latach”.

Rany emocjonalne- 6 kroków do osiągnięcia zdrowia

Ponieważ bardzo długo pozostajemy pod wpływem starych wzorców i to one nami kierują, niełatwo jest samą siebie uzdrowić. Warto jednak próbować.

Krok pierwszy

Spróbuj dotrzeć w głąb siebie, żeby rozpoznać i dotknąć najbardziej bolesnych miejsc w swoim sercu.

Krok drugi

Dotykając bolesnych spraw, zadaj sobie pytanie, w jaki sposób wpływają one na twoje obecne życie i ile mają nad nim władzy.

Krok trzeci

Teraz zastanów się, czy wykorzystujesz je, aby robić wrażenie na innych lub manipulować innymi (sobą również), na przykład wycofując się z jakiegoś działania lub nie podejmując go z lęku przed przyszłością. Czy boisz się, że uzdrowienie może zakończyć bliski związek lub przyczyni się do zmian w twoim życiu? Osoby, które nie potrafią się uwolnić od energii zbudowanej na przykrych doświadczeniach, są od niej uzależnione i, jak przy wszystkich uzależnieniach, trudno im się wyzwolić. Zmiana wzorców nie jest sprawą łatwą – o wiele trudniej jest zrezygnować z mocy, jaką czerpie się z cierpienia, niż zaleczyć rany z przeszłości.

Krok czwarty

Rozpoznaj korzyści, jakie wyniknęły dla ciebie z bolesnego doświadczenia. Zacznij żyć w atmosferze pokory i wdzięczności. Jeżeli tego nie czujesz, zacznij udawać.

Krok piąty

Kiedy wdzięczność i akceptacja staną się dla ciebie naturalne, możesz przejść do wybaczania. Pamiętaj, że wbrew powszechnemu pojmowaniu, wybaczanie nie polega na mówieniu, że nic się nie stało. Wybaczanie jest aktem świadomym, uwalnia psychikę i duszę od potrzeby zemsty i postrzegania siebie jako ofiary. To wyzwolenie siebie spod kontroli, jaką nad naszą psychiką sprawuje poczucie bycia ofiarą. Owo uwolnienie jest efektem świadomego wzniesienia się na wyższy poziom odczuwania. Wybacz jak najbardziej „oficjalnie”, aby raz na zawsze zakończyć sprawę i dać sobie nowy początek.

Krok szósty

Zmień swoje nastawienie, żyj miłością i bądź wdzięczna za wszystko, co życie ci przynosi.

Rany emocjonalne- skąd się mogą brać?

Pamiętajmy, że nie tylko emocje mogą być źródłem choroby piersi. Na prawdopodobieństwo wystąpienia choroby ma także wpływ niezdolność do wyrażania emocji, do ich pełnego uwalniania i reagowania na trudne sytuacje w zdrowy, dający się zaakceptować sposób. Bardzo stresująca sytuacja życiowa nie powoduje raka piersi, to raczej od sposobu radzenia sobie ze stresem będzie zależało ryzyko. Utrata bliskich jest czymś nieuniknionym, jest częścią naszego życia. Pomóc nam może jedynie opłakiwanie utraconej osoby i zaakceptowanie zaistniałej sytuacji. Gdyby kobiety mogły pojąć, w jaki sposób ich wewnętrzny system porad wspomagany jest przez symptomy wysyłane przez piersi, gdyby potrafiły sobie poświęcać więcej czasu i energii, zaczęłyby doceniać swoje piersi w inny sposób.


Tekst pochodzi z książki dr Preeti Agrawal ” Siła jest w Tobie”

[yuzo_related] Tagi: ,

Kategorie: