Refleksoterapia stóp i twarzy

Dbaj o swoje ciało po to, by Twoja dusza miała ochotę w nim pozostać

Refleksologia stóp

Każdy z nas zapewne pamięta przypływ sił witalnych i poprawę samopoczucia po wakacjach spędzonych nad morzem. Ten stan ma związek z chodzeniem boso po plaży, działaniem morskiego piasku i drobnych kamyków na nasze stopy. Podobny efekt można uzyskać, biegając boso po łące czy ogrodzie; w ten sposób masowane są strefy refleksyjne całego organizmu, mające swoje odzwierciedlenie na powierzchni naszych stóp. Konkretne punkty „reprezentują” poszczególne narządy.

Znając zatem „mapę” stopy, można skutecznie zapobiegać, a nawet leczyć niektóre problemy zdrowotne. Impulsy wywoływane odpowiednim masażem przesyłane są do wszystkich obszarów ciała i mózgu. W przypadku zdrowego organizmu masowana stopa nie daje bolesnych odczuć. Gdy naciskany punkt jest nadwrażliwy na dotyk, to oznacza, że dany narząd źle funkcjonuje. Masaż stref refleksyjnych powoduje lepszy przepływ krwi do organu, z którym masowana strefa jest powiązana. Celem takiego masażu jest uaktywnienie procesów samoleczenia, pomocny jest on we wszystkich schorzeniach, skutecznie wpływa na poprawę zdrowia, stan emocjonalny, podnosi energię życiową.

Wskazania to: niepłodność, problemy w ciąży, zaburzenia hormonalne, nawracające infekcje, depresja, otyłość,  wzmocnienie odporności, choroby wieku dziecięcego i onkologiczne.

To niezwykle skuteczna forma terapii – jedna z podstawowych metod medycyny integracyjnej.

Refleksoterapia twarzy

Refleksoterapia twarzy wywodzi się ze starożytnej medycyny chińskiej. Na twarzy znajdują się receptory – punkty biologicznie aktywne, które – odpowiednio „opracowane” wpływają na przepływ energii witalnej i tym samym lepszy metabolizm komórkowy. Poprzez masaż stref refleksyjnych twarzy wpływamy na lepszą pracę narządów wewnętrznych, takich jak serce, wątroba, nerki, żołądek, płuca, jelita i układy (np. krwionośny, dokrewny, nerwowy i trawienny).

Metoda ta pomaga zapobiegać częstym dolegliwościom ciążowym, takim jak zatrzymywanie płynów, żylaki, hemoroidy, niskie lub wysokie ciśnienie krwi, bóle kręgosłupa, bóle głowy.

 Obie metody pracy z ciałem są polecane osobom chcących zadbać o swoje zdrowie. Są doskonałe w ramach profilaktyki zdrowotnej i pielęgnacji.