Prelegenci XI Konferencji Medycznej- Mgr Adam Grudziński

Mgr Adam Grudziński

 

Mgr Adam Grudziński z chińską (tradycyjną) medytacją leczniczą zetknął się w latach siedemdziesiątych podczas studiów na KUL-u w Lublinie, które ukończył jako mgr o  specjalizacji z pedagogiki rodzinnej.

W okresie jego studiów pojawiali się w Lublinie mistrzowie tradycyjnej medytacji leczniczej zainteresowani naukowymi poszukiwaniami Wł. Sedlaka. Goście z Azji upatrywali w sedlakowskiej „bioelektronicznej teorii życia”, możliwość leczniczego uefektywnienia tradycyjnej medytacji leczniczej. Znajdując się w bliskim kręgu entuzjastów, rozwijanej przez Sedlaka „bioelektronicznej teorii życia”, pojawiła się przed nim możliwość opanowania techniki medytacyjnej, z którą przybyli azjatyccy goście.

Wyposażony w technikę NML podjął współpracę z prof. dr med. Władysławem Kwiatkowskim ordynatorem II oddziału chirurgicznego Szpitala Onkologicznego w Lublinie. Pod jego okiem robił z dużym leczniczym efektem pierwsze kroki terapeutyczne w technice NML pracując wśród chorych na nowotwory głównie o nieznanym ognisku pierwotnym oraz w powikłaniach po zabiegach operacyjnych, chemoterapii i radioterapii.

Przez wiele lat pracował jako mistrz NML w Instytucie Tradycyjnej Chińskiej Medycyny „Yangtorp” w Szwecji. Wydając tam przy współpracy z Marcusem Bongartem pozycję pt. „The Great Synthesis”.  

W roku 2016 zachorował na nowotwora złośliwego korzenia języka z rozległą ekspansją w układzie limfatycznym. Sześć tygodni intensywnej terapii radiologicznej i chemoterapii połączonej z NML spowodowało całkwity zanik tkanki nowotworowej o wielkości 13,5 cm na 7,5 cm. Przeżycie to stało się przyczyną zdobycia unikalnego w skali światowej doświadczenia, które jeszcze mocniej utwierdziło w nim przekonanie o konieczności połączenia NML z zachodnią medycyną w walce z chorobami przewlekłymi i onkologicznymi. Dysponuje obecnie unikalnym doświadczeniem terapeutycznym, którego nie da się wystudiować nawet na najlepszym uniwersytecie świata czy wyczytać z najlepszej książki, można je zdobyć jedynie za cenę spojrzenia własnej śmierci w oczy.


Szczegóły konferencji