Prelegenci XI Konferencji Medycznej- Mgr Izabela Żak

 Mgr Izabela Żak

 

Mgr Izabela Żak,  jest absolwentką Wydziału  Fizjoterapii AWF w Katowicach. Obecnie jako doktorantka, pod kierunkiem prof. Edwarda Saulicza zajmuje się tematyką profilaktyki i terapii  dysfunkcji dna miednicy. Pracując z pacjentami zauważyła, że wiele kobiet po porodach, operacjach uroginekologicznych, podczas klimakterium boryka się z problemem osłabienia dna miednicy.

Poszukiwałam zatem skutecznej formy terapii dla tych problemów. W 2009 roku ukończyłam szkolenie instruktorskie Cantienica® – Trening Dna Miednicy w Zurychu, od tego też roku rozpoczęłam badania nad mięśniami dna miednicy.  Potrzeba rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy sprawiła, że ukończyłam także inne szkolenia związane z terapią ciała i miednicy: Physio Pelvica I – ” Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu”, J. Earls&T. Myers ” Fascial Release for Structural Balance: Intrinsic Muscles of the Pelvis”, J. Smith: “Introduction to Structural Integration”, The Redcord Education Program: “Neurac1″, Plaatsman Concept: ” Assessment, Treatment and Manipulation of the Spine and the Peripheral Joints. Mobilisation of the Nervous System .

Obecnie pracuję moją autorską metodą Corefit® System, która powstała w oparciu o własne badania i doświadczenia pracy z pacjentami oraz o najnowsze wyniki badań naukowych z całego świata.


Szczegóły konferencji