Poczęcie to wybór dziecka

Poczęcie to akt rodziców?

Samo poczęcie jest bardzo intymnym wydarzeniem, nie tylko ze względu na role rodziców. W instytucie embriologii w Stanach Zjednoczonych prowadzono badania nad zachowaniami ludzkich komórek rozrodczych. Celem eksperymentu było ustalenie odległości, jaka niezbędna jest aby obie komórki połączyły się. Rozpoczęto badania od odległości około 20  cm i okazało się że nawet mimo zmniejszania dystansu, komórki nie wykazywały żadnego ruchu. Tak zbadano dziesiątki tysięcy par i dopiero po pewnym czasie para komórek połączyła się. Badania powtórzono i wyniki były podobne. Oczywiście w eksperymencie wykorzystywano komórki zdrowe, wiele pochodziło od osób, które posiadały już dzieci.

Poczęcie: potrzebna dusza

 

W podsumowaniu napisano: „ … do poczęcia człowieka potrzebna jest nie tylko komórka mamy i taty. Potrzebna jest jeszcze trzecia siła, tzw.: rezonans kosmiczny (w filozofii zwany duszą), który decyduje o połączeniu obu komórek i poczęciu. 

Te badania dowodzą, że ciąża nie jest przypadkowym wydarzeniem. Jest to zaplanowany wybór nie tylko rodziców, ale przede wszystkim dziecka.