Warsztaty świadomego macierzyństwa

Warsztaty świadomego macierzyństwa to 4-częściowy film z warsztatów prowadzonych przez dr n.med. Preeti Agrawal, mającą ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z kobietami.

 

PLIKI W WERSJI DO WYŚWIETLENIA

Aby obejrzeć film prosimy o niewielkie, dobrowolne wpłaty na rzecz działania fundacji Kobieta i Natura

Wpłaty

Prosimy o wpłatę bezpośrednio na nasze konto bankowe. W tytule przelewu prosimy wpisać „Datek na wsparcie działalności Fundacji Kobieta i Natura” oraz użyć numeru zamówienia. Twoje zamówienie zostanie zrealizowane po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. Otrzymasz na maila link z warsztatem do obejrzenia.

Część 1

Świadome przygotowanie do porodu i rodzicielstwa przeznaczone jest dla par oczekujących dziecka. To wyjątkowe spotkanie w trakcie, którego omówione zostaną zagadnienia związane z ciążą, porodem, połogiem i holistyczną opieką nad noworodkiem. Każdy z uczestników podzieli się swymi spostrzeżeniami i uwagami. Dr Preeti Agrawal komentuje wypowiedzi i udziela odpowiedzi.

pobierz
 

Część 2

Część druga filmu to otwarcie warsztatu. Rozmowa uczestników na temat obaw problemów i oczekiwań związanych z ciążą i porodem. Ciąża-fizjologiczny przebieg, zmiany fizyczne. Rola diety, ziół, witamin w utrzymaniu zdrowia podczas ciąży. Rozwój dziecka w wewnątrzmacicznej fazie życia- wpływ emocji, relacji i medytacji w zachowaniu zdrowia w czasie ciąży.

 
 

Część 3

Przebieg fizjologicznego porodu. Poród aktywny. Znaczenie pozycji w czasie porodu. Zwiastuny zbliżającego się porodu. Epizjotomia-kiedy jest potrzebna. Znaczenie pierwszego kontaktu matki z dzieckiem w pierwszej godzinie po porodzie.  Jak uniknąć infekcji szpitalnych. Wsparcie podczas porodu- rola partnera, douli, osoby towarzyszącej. Bóle porodowe- znaczenie przygotowania fizycznego i psychicznego na ból związany z porodem. Cięcie cesarskie- kiedy staje się koniecznością?

 
 Flora bakteryjna noworodka

Część 4

Karmienie piersią- nowe podejście do laktacji. Zapobieganie problemom laktacyjnym.  Rola fizicznego i psychicznego przygotowania do karmienia piersią. Jak pokonać problemy związane z karmieniem piersią.

Połóg- nowe spojrzenie na okres połogu. Jak dbać o siebie przez pierwsze 6 tygodni po porodzie. Rola diety, ziół i ćwiczeń. Antykoncepcja po porodzie. Rola położonej środowiskowej. Relacje z partnerem, rodzicami- rola ojca i dziadka po porodzie.

Dziecko- naturalne metody leczenia i zapobiegania drobnych dolegliwości u niemowląt. Zdrowa dieta dla niemowląt. Masaż w codziennej pielęgnacji. Holistyczna opieka i pilęgnacja.

 

 

[yuzo_related]

Kategorie: