Terapia czaszkowo-krzyżowa na problemy z układem nerwowym

 

„Wyobraź sobie, że jesteś baterią. Twój prąd może doprowadzić do wybuchu albo dostarczyć odżywczy tlen. Swobodny ruch energii w całym twoim organizmie sprawia, że czujesz się dobrze. Jeśli przepływ jest zablokowany dochodzi do zatoru”

                                                                                                                                                                                                 dr A.T.Still, Autobiography of AT. Still

 

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa

 

To jedna z metod terapii manualnej. Terapeuta pracuje w sposób nieinwazyjny, wykorzystując najczęściej nacisk o sile 5 gramów. Poprzez pracę z tkankami wpływa na układ craniosacralny, który odpowiada za prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego.

Terapia CranioSacralna Upledgera wspiera i wzmacnia mechanizmy samoleczenia, dlatego może być stosowana niezależnie od wieku oraz stanu pacjenta. Odpowiednio dostosowywane techniki umożliwiają prowadzenie terapii zarówno dla noworodków, jak i osób starszych.

 

W organizmie człowieka obok bicia serca i oddechu istnieje rytm, w którym porusza się płyn mózgowo-rdzeniowy. Niesie on ze sobą informację o zdrowiu od chwili poczęcia, aż do śmierci i dostarcza ją do wszystkich tkanek.

 

To dzięki niemu terapeuta jest w stanie ocenić poziom naładowania wewnętrznej baterii. Tempo dzisiejszego życia, stres, ciągła gotowość do pracy sprawiają, że pod koniec tygodnia nasza wewnętrzna bateria pracuje na minimalnej ilości energii. Terapia czaszkowo-krzyżowa pozwala na wzmacnianie naturalnego rytmu i usuwaniu blokad w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie lub odblokowanie energii życiowej potrzebnej nam do codziennego funkcjonowania. Wskutek urazów, chorób oraz problemów emocjonalnych ten przepływ ulega zablokowaniu, co może objawiać się między innymi napięciem, bólem lub brakiem energii do życia. Z jednej strony metoda pozwala wpłynąć na podstawowe procesy zachodzące w organizmie, a z drugiej pozwala na obserwację w jaki sposób stres lub inne szkodliwe czynniki mają wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Terapeuta w czasie zabiegu, wykonuje konkretne układy terapeutyczne, stosowane również w innych podejściach osteopatycznych. Rozpoczęty podczas terapii proces równoważenia w ciele pacjenta często nie kończy się w chwili zakończenia zabiegu, ale ma trwający ok. 48 h czas dostrajania się organizmu do nowego poziomu prądu płynącego w naszej wewnętrznej baterii.

Terapia może być stosowana zarówno profilaktycznie w celu pielęgnacji zdrowia oraz wielu schorzeniach jak:

DHD Nerwice
Autyzm PTSD- Syndrom Stresu Pourazowego
Bóle kręgosłupa Stres, depresja
Bóle kończyn Urazy mózgu i rdzenia kręgowego
Bóle narządu ruchu podczas ciąży Urazy powypadkowe
Bóle i zawroty głowy Wzdęcia i zaparcia
Chroniczne zmęczenie Zaburzenia endokrynologiczne
Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego Zaburzenia koncentracji
Fibromialgia Zaburzenia snu
Kolki u dzieci Zaburzenia u niemowląt i dzieci
Migreny Zaburzenie pooperacyjne
Nadpobudliwość Zespół jelita drażliwego
 
Ten i inne zabiegi znajdziecie w IMC.