Prelegenci XI Konferencji Medycznej

 

Dr Preeti Agrawal jest doktorem nauk medycznych oraz specjalistą medycyny integracyjnej po specjalizacji na Uniwersytecie Arizona Center for Integrative Medicine.  Jest również specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa. Dr Preeti Agrawal od ponad dwudziestu lat prowadzi praktykę lekarską w Polsce. W okresie 1995-2001 odbyła szereg staży naukowych specjalizacyjnych w Niemczech (m.in. ośrodek Integracyjnego Leczenia Nowotworów prof. Alexandra Herzoga), Danii, Anglii i Kanadzie. Otrzymała dyplom Bio Balance Medicine w leczeniu hormonami bioidentycznymi. W 2013 roku odbyła szkolenia z zakresu medycyny chińskiej (TCM), zdobyła tytuł specjalisty hipertermii lokalnej.

Od wielu lat leczy i propaguje holistyczne podejście do zdrowia i choroby. Leczy w oparciu o medycynę integracyjną, czyli połączenie medycyny akademickiej z szeroko pojętą medycyną naturalną (ziołolecznictwo, medycyna chińska i ayurvedyjska, suplementacja, odpowiednie zalecenia dietetyczne oraz terapie uzupełniające).  Za swoją działalność na rzecz kobiet dr Agrawal otrzymała w 2009 roku Kryształowe Zwierciadło – prestiżową nagrodę miesięcznika „Zwierciadło”, jest także laureatką nagrody Niezwykła Polka Roku 2008 w woj. dolnośląskim.. W 2012 roku została wyróżniona przez wojewodę dolnośląskiego Złotą Odznaką honorową z kolei 2017 roku została odznaczona Złotym krzyżem od Prezydenta RP za zasługi w działalności społecznej na rzecz rozwoju świadomości zdrowotnej społeczeństwa.

Jest autorką publikacji (większość do kupienia w sklepie Od Natury) „Siła jest w Tobie. Zdrowie ciała, emocji i ducha w drugiej połowie życia”, „Menopauza. Mity i rzeczywistość”, „Zdrowa dieta przed poczęciem i w czasie ciąży”, „Kobieta i natura”, „Odkrywam macierzyństwo”, „Zdrowie jest w nas” oraz płyt DVD i CD, „Dotyk miłości. Masaż niemowląt”, „Przygotowanie do naturalnego porodu poprzez wizualizacje”, „Poród w harmonii z naturą”. Dr Preeti Agrawal jest autorką wielu publikacji naukowych  oraz wykładowcą na konferencjach medycznych w Polsce i na świecie.  Założycielka i prezes Fundacji Kobieta i Natura oraz pierwszego w Polsce ośrodka leczenia integracyjnego.

Dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka

Lekarka z ponad trzydziestoletnią praktyką zawodową. Przez wiele lat kierowała Zakładem Audiologii Foniatrii i Laryngologii w Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i szkoliła słuchaczy Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Przez siedem lat współtworzyła i koordynowała Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych, współtwórcą materiałów szkoleniowych dla protetyków słuchu, poradnika i filmów szkoleniowych dla rodziców dzieci słabosłyszących. Jako rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej opiniowała materiały do kształcenia zawodowego protetyków słuchu. Była członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange oraz członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii.

Od początku swojej lekarskiej praktyki obserwowała wpływ emocji na zdrowie i poszukiwała logicznego powiązania pomiędzy stanem umysłu i emocjami a zdrowiem fizycznym. Równolegle do praktykowania medycyny akademickiej zgłębiała komplementarne podejście do profilaktyki i terapii chorób. Ukończyła Instytut Recall Healing Gilberta Renaud, odbyła szkolenia u Gerarda Athiasa (Totalna Biologia) i Roberto Barnai (Biologika). Tłumaczyła materiały szkoleniowe do Recall Healing i redagowała merytorycznie książki: „Recall Healing. Uzdrawianie przez świadomość” Gilberta Renaud, trzy tomy publikacji „Programy rodzinne twoich chorób” Gerarda Athiasa oraz „Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne” Patricka Obessiera.

Łączy empiryczną wiedzę z dziedzin Recall Healing, Totalnej Biologii i Biologiki z dowodami naukowymi akademickich nauk biologicznych. Stworzyła szkołę „ Vedica Akademia Psychobiologii”, w której uczy studentów rozpoznawania emocjonalnych kodów chorób i metod pracy nad rozwojem świadomości zainspirowanych między innymi pracami Davida Hawkinsa i Kena Wilbera. Pracuje z emocjonalnymi przyczynami chorób w ramach indywidualnych konsultacji.

Robert Włodzimierz Przybyś – refleksolog od 2007 r.; pierwszy polski terapeuta Temprany (od 2009 r.), jedyny w Polsce instruktor refleksologii twarzy, rąk oraz neurorefleksologii stóp sorensensistem. Pracą z ciałem zajmuje się od 1998 r. (masaż klasyczny, tajski, hawajski etc). Ściśle współpracuje z autorką Terapii Temprana, Dunką Lone Sorensen, wielokrotnie angażując się w projekty szkoleniowe i terapeutyczne na Bliskim Wschodzie, w Japonii i na Bałkanach. R.W. Przybyś współorganizował w 2014 r. w Warszawie Międzynarodową Konferencję „Mózg i terapie naturalne”, w której wzięli udział m.in. specjalizujący się w rehabilitacji prof. Jan Talar (Polska) oraz twórca metody cybernetycznej prof. Bui Quoc Chau (Wietnam). W ostatnich latach R.W Przybyś kontynuował szkolenia u wybitnych współczesnych akupunkturzystów i refleksologów. Poza L. Sorensen i prof. B. Q. Chau byli to: dr Toshikatsu Yamamoto (Japonia) oraz Jesus Manzanares (Hiszpania).

Wykład pt. „Refleksologia w terapii zaburzeń neurologicznych u dzieci i dorosłych”

Refleksolog Robert Włodzimierz Przybyś podzieli się swoimi doświadczeniami z wieloletniej pracy z dziećmi cierpiącymi na zaburzenia neurologiczne i genetyczne. Terapię Temprana stworzyła w oparciu o blisko 40 lat pracy duńska refleksolog Lone Sorensen.  Metoda polega na bodźcowaniu układu nerwowego poprzez intensywne zabiegi refleksologii twarzy, stóp i rąk oraz poprzez terapię mięśniową.

Ogromną rolę pełni w niej oryginalna metoda pracy na stopach zwana neurorefleksologią stóp bądź Praxis Vertebralis. Dzięki niej można oddziaływać na kręgosłup, nerwy rdzeniowe, czaszkowe oraz kilkadziesiąt ośrodków kory mózgowej (mikrorefleksologia palucha). Działanie to potęguje praca bardzo blisko mózgu – na punktach i strefach odruchowych na twarzy.  Wyjątkową cechą Temprany jest angażowanie bliskich chorego w wykonywanie zabiegów w warunkach domowych. Dzięki temu częstotliwość zabiegów nie zależy od bliskości gabinetu terapeuty. Temprana znajduje uznanie w wielu krajach świata m.in. w Danii, USA, Japonii, W. Brytanii, Szwecji, Holandii, Hiszpanii, Argentynie oraz na Bliskim Wschodzie. Wymierne efekty terapii od 9 lat możemy obserwować również w Polsce.

Dr George Stommel – ukończył Biologię na Uniwersytecie w Aachen. Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora w Aptece Pharma Reusch w Bonn, obecnie jest dyrektorem działu medyczno-naukowego w aptece Dyckerhoff Pharma GmbH & Co w Koloni. Autor wielu publikacji m.in o terapeutycznych efektach w leczeniu bólu, zapaleniu stawów oraz chorobach żołądkowo-jelitowych.

Wykład pt. „Naturalne ekstrakty RNA  w leczeniu chorób przewlekłych związanych  systemem immunologicznym”

Wykład ten wprowadza do leczenia naturalnymi ekstraktami RNA. Przedstawione zostaną informacje o produkcji, bezpieczeństwie leków i badaniach farmakologicznych. Ekstrakty RNA były używane do wspomagania regeneracji narządów przez dziesięciolecia. W leczeniu chorób autoimmunologicznych stosowano również modulujące efekty ekstrakcji RNA. Doświadczenie kliniczne oraz praktyczne aspekty leczenia będą widoczne w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, stwardnienia rozsianego i zapalenia tarczycy.

Dr Jurgen Arnhold jest specjalistą onkologiem oraz urologiem, konwencjonalnej i biologicznej terapii nowotworowej z zastosowaniem terapii fotodynamicznej oraz laseroterapii dożylnej. Stale współpracuje z ośrodkami leczenia nowotworów w Europie i na świecie jako konsultant pacjentów onkologicznych.
 
 
Mgr Izabela Żak,  jest absolwentką Wydziału  Fizjoterapii AWF w Katowicach. Obecnie jako doktorantka, pod kierunkiem prof. Edwarda Saulicza zajmuje się tematyką profilaktyki i terapii  dysfunkcji dna miednicy. Pracując z pacjentami zauważyła, że wiele kobiet po porodach, operacjach uroginekologicznych, podczas klimakterium boryka się z problemem osłabienia dna miednicy.

Poszukiwałam zatem skutecznej formy terapii dla tych problemów. W 2009 roku ukończyłam szkolenie instruktorskie Cantienica® – Trening Dna Miednicy w Zurychu, od tego też roku rozpoczęłam badania nad mięśniami dna miednicy.  Potrzeba rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy sprawiła, że ukończyłam także inne szkolenia związane z terapią ciała i miednicy: Physio Pelvica I – ” Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu”, J. Earls&T. Myers ” Fascial Release for Structural Balance: Intrinsic Muscles of the Pelvis”, J. Smith: “Introduction to Structural Integration”, The Redcord Education Program: “Neurac1″, Plaatsman Concept: ” Assessment, Treatment and Manipulation of the Spine and the Peripheral Joints. Mobilisation of the Nervous System .

Obecnie pracuję moją autorską metodą Corefit® System, która powstała w oparciu o własne badania i doświadczenia pracy z pacjentami oraz o najnowsze wyniki badań naukowych z całego świata.

 
Mgr Wanda Budzanowska-Bartko– Na emigracji w Kanadzie mieszkałam 35 lat, w pierwszych latach tamtego życia utraciłam dobre zdrowie, wypielęgnowałam sama w sobie stres, napięcia, niedomagania pracy ciała, umysłu i ducha, za chwilę przyszły choroby bez mojego zapytania. To refleksologia z dnia na dzień zaczęła budować dobre zdrowie i nadzielę dla codziennej radości. Stało się… jestem szczęśliwym człowiekiem… tego życzę każdej osobie. Refleksologia jest to nauka o refleksach które znajdują się w ciele człowieka i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami organami i częściami ciała.
 Ta unikalna metoda chodzenia kciuka i palców po stopach, i rękach doprowadza każde ciało człowieka  do balansu biologicznego, usprawnia pracę krwiobiegu, wycisza pracę układu nerwowego, nadaje życia pracy układu limfatycznego, wspaniale likwiduje stresy, napięcia, bóle.
 
Jesteśmy jedną szlachetnie zestrojona całością pracy ciała umysłu i ducha a stopa to absolutne lustrzane odbicie, jego miniatura .
Nie ma bólu w stopach, który by nie istniał w ciele. Nie ma bólu w ciele którego by nie było w stopach
 
To stopy jako fundament ciała człowieka mówią co jest zaburzone w pracy jego ciała już 2-3 lata wcześniej zanim pokarzą się jego niedomagania , gdzie może tkwić przyczyna jego niedomagań,  gdzie jest podłoże procesów chorobowych, a za chwilę zakasać swoje rękawy i systematycznie rozpracowywać to co wymaga opieki dla dobrego zdrowia.
Te informacje po latach mogą być przyczyną  chorób m.in. niepłodności, otyłości i wiele więcej…
 
Naszym wykładem i wskazówkami pracy na stopach i rękach nie będziemy prowadzić leczenia – refleksolog nie leczy, nie diagnozuje 

Refleksologia nie nakarmi, nie napoi, nie nauczy oddychać, ćwiczyć, prowadzić rozsądne żywienie – ale zabieg refleksologii i przykłady tej pracy z ludźmi na sali pokażą jak szybko ciało człowieka potrafi nadać kierunek w poszukiwaniu dobrego zdrowia.

Refleksologia to moja pasja – 27 pracy na stopach dla poszukiwania dobrego zdrowia. Jestem zauroczona jak szybko potrafi ciało człowieka być wdzięczne za tę pracę. Sama jestem przykładem życia w dobrym zdrowiu bez tabletek medycznych. Moja terapia – moim zdrowiem.

   
   

Mgr Adam Grudziński z chińską (tradycyjną) medytacją leczniczą zetknął się w latach siedemdziesiątych podczas studiów na KUL-u w Lublinie, które ukończył jako mgr o  specjalizacji z pedagogiki rodzinnej.

W okresie jego studiów pojawiali się w Lublinie mistrzowie tradycyjnej medytacji leczniczej zainteresowani naukowymi poszukiwaniami Wł. Sedlaka. Goście z Azji upatrywali w sedlakowskiej „bioelektronicznej teorii życia”, możliwość leczniczego uefektywnienia tradycyjnej medytacji leczniczej. Znajdując się w bliskim kręgu entuzjastów, rozwijanej przez Sedlaka „bioelektronicznej teorii życia”, pojawiła się przed nim możliwość opanowania techniki medytacyjnej, z którą przybyli azjatyccy goście.

Wyposażony w technikę NML podjął współpracę z prof. dr med. Władysławem Kwiatkowskim ordynatorem II oddziału chirurgicznego Szpitala Onkologicznego w Lublinie. Pod jego okiem robił z dużym leczniczym efektem pierwsze kroki terapeutyczne w technice NML pracując wśród chorych na nowotwory głównie o nieznanym ognisku pierwotnym oraz w powikłaniach po zabiegach operacyjnych, chemoterapii i radioterapii.

Przez wiele lat pracował jako mistrz NML w Instytucie Tradycyjnej Chińskiej Medycyny „Yangtorp” w Szwecji. Wydając tam przy współpracy z Marcusem Bongartem pozycję pt. „The Great Synthesis”.  

W roku 2016 zachorował na nowotwora złośliwego korzenia języka z rozległą ekspansją w układzie limfatycznym. Sześć tygodni intensywnej terapii radiologicznej i chemoterapii połączonej z NML spowodowało całkwity zanik tkanki nowotworowej o wielkości 13,5 cm na 7,5 cm. Przeżycie to stało się przyczyną zdobycia unikalnego w skali światowej doświadczenia, które jeszcze mocniej utwierdziło w nim przekonanie o konieczności połączenia NML z zachodnią medycyną w walce z chorobami przewlekłymi i onkologicznymi. Dysponuje obecnie unikalnym doświadczeniem terapeutycznym, którego nie da się wystudiować nawet na najlepszym uniwersytecie świata czy wyczytać z najlepszej książki, można je zdobyć jedynie za cenę spojrzenia własnej śmierci w oczy.

 

[yuzo_related]

Kategorie: