Prelegenci XI Konferencji Medycznej- dr Preeti Agrawal

 Dr Preeti Agrawal

Dr Preeti Agrawal jest doktorem nauk medycznych oraz specjalistą medycyny integracyjnej po specjalizacji na Uniwersytecie Arizona Center for Integrative Medicine.  Jest również specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa. Dr Preeti Agrawal od ponad dwudziestu lat prowadzi praktykę lekarską w Polsce. W okresie 1995-2001 odbyła szereg staży naukowych specjalizacyjnych w Niemczech (m.in. ośrodek Integracyjnego Leczenia Nowotworów prof. Alexandra Herzoga), Danii, Anglii i Kanadzie. Otrzymała dyplom Bio Balance Medicine w leczeniu hormonami bioidentycznymi. W 2013 roku odbyła szkolenia z zakresu medycyny chińskiej (TCM), zdobyła tytuł specjalisty hipertermii lokalnej.

Od wielu lat leczy i propaguje holistyczne podejście do zdrowia i choroby. Leczy w oparciu o medycynę integracyjną, czyli połączenie medycyny akademickiej z szeroko pojętą medycyną naturalną (ziołolecznictwo, medycyna chińska i ayurvedyjska, suplementacja, odpowiednie zalecenia dietetyczne oraz terapie uzupełniające).  Za swoją działalność na rzecz kobiet dr Agrawal otrzymała w 2009 roku Kryształowe Zwierciadło – prestiżową nagrodę miesięcznika „Zwierciadło”, jest także laureatką nagrody Niezwykła Polka Roku 2008 w woj. dolnośląskim.. W 2012 roku została wyróżniona przez wojewodę dolnośląskiego Złotą Odznaką honorową z kolei 2017 roku została odznaczona Złotym krzyżem od Prezydenta RP za zasługi w działalności społecznej na rzecz rozwoju świadomości zdrowotnej społeczeństwa.

Jest autorką publikacji „Siła jest w Tobie. Zdrowie ciała, emocji i ducha w drugiej połowie życia”, „Menopauza. Mity i rzeczywistość”, „Zdrowa dieta przed poczęciem i w czasie ciąży”, „Kobieta i natura”, „Odkrywam macierzyństwo”, „Zdrowie jest w nas” oraz płyt DVD i CD, „Dotyk miłości. Masaż niemowląt”, „Przygotowanie do naturalnego porodu poprzez wizualizacje”, „Poród w harmonii z naturą”. Dr Preeti Agrawal jest autorką wielu publikacji naukowych  oraz wykładowcą na konferencjach medycznych w Polsce i na świecie.  Założycielka i prezes Fundacji Kobieta i Natura oraz pierwszego w Polsce ośrodka leczenia integracyjnego- Integrative Medical Center.

Szczegóły konferencji