Lepiej zapobiegać niż leczyć

 

Nauczono nas, że zdrowie to stan, który zjawia się i znika w sposób kapryśny i przypadkowy. Spójrzmy jednak na zdrowie z nowej, odmiennej perspektywy – nie jest to stan, który nam się przytrafia, to my sami na ów stan pracujemy. Nikt nam zdrowia nie podaruje, musimy je świadomie i nieustannie pielęgnować. Nasze zadanie polega na jak najwcześniejszym rozpoznaniu, że system homeostatyczny zbliża się do kresu swoich możliwości adaptacyjnych (np. rozpoznanie stanu ciągłego zmęczenia zanim zamieni się on w całkowite wyczerpanie i objawy chorobowe rozwiną się w pełni). 

Dnia 21 czerwca na całym świecie celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Jogi. Klinika Integrative Medical Center opiera się na filozofii utrzymywania dobrego stanu zdrowia, dlatego w tym dniu wraz z Fundacją Kobieta i Natura organizujemy mały Festiwal Zdrowia, podczas którego poznamy praktyki związane z profilaktyką zdrowotną oraz skuteczne sposoby na pielęgnacje zdrowia w życiu codziennym- nauczymy się jak dbać o emocje, duszę, ciało oraz umysł.
dr n.med. Preeti Agrawal

 

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Jogi zapraszamy do udziału w małym Festiwalu Zdrowia dnia 21 czerwca w klinice Integartive Medical Center. 
Joga śmiechu Pranajama Quikung  Warsztat kulinarny  Somayog Ustawienia systemowe , Kosmetyki naturalne

ZAPISY        PROGRAM

 

Integracyjne konsultacje wspierające rozpoznanie wczesnych stanów chorobowych oraz naukę umiejętnego zajmowania się sobą, by pielęgnować zdrowie prowadzone są w  naszej klinice Integartive Medical Center.  Dostępne terapie:

Terapie Pielęgnujące zdrowie
Terapia czaszkowo-krzyżowa Refleksologia stóp         

 

 „Wyobraź sobie, że jesteś baterią. Twój prąd może doprowadzić do wybuchu albo dostarczyć odżywczy tlen. Swobodny ruch energii w całym twoim organizmie sprawia, że czujesz się dobrze. Jeśli przepływ jest zablokowany dochodzi do zatoru” dr A.T.Still, Autobiography of AT. Still
W organizmie człowieka obok bicia serca i oddechu istnieje rytm, w którym porusza się płyn mózgowo-rdzeniowy. Niesie on ze sobą informację o zdrowiu od chwili poczęcia, aż do śmierci i dostarcza ją do wszystkich tkanek. To dzięki niemu terapeuta jest w stanie ocenić poziom naładowania wewnętrznej baterii. Tempo dzisiejszego życia, stres, ciągła gotowość do pracy sprawiają, że pod koniec tygodnia nasza wewnętrzna bateria pracuje na minimalnej ilości energii. Terapia czaszkowo-krzyżowa pozwala na wzmacnianie naturalnego rytmu i usuwaniu blokad w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Dzięki temu możliwe jest zwiększenie lub odblokowanie energii życiowej potrzebnej nam do codziennego funkcjonowania. Wskutek urazów, chorób oraz problemów emocjonalnych ten przepływ ulega zablokowaniu, co może objawiać się między innymi napięciem, bólem lub brakiem energii do życia. Z jednej strony metoda pozwala wpłynąć na podstawowe procesy zachodzące w organizmie, a z drugiej pozwala na obserwację w jaki sposób stres lub inne szkodliwe czynniki mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Terapeuta w czasie zabiegu, wykonuje konkretne układy terapeutyczne, stosowane również w innych podejściach osteopatycznych.

Rozpoczęty podczas terapii proces równoważenia w ciele pacjenta często nie kończy się w chwili zakończenia zabiegu, ale ma trwający ok. 48 h czas dostrajania się organizmu do nowego poziomu prądu płynącego w naszej wewnętrznej baterii.

Terapia może być stosowana zarówno profilaktycznie w celu pielęgnacji zdrowia oraz wielu schorzeniach jak: ADHD, Nerwice, Autyzm, Syndrom Stresu Pourazowego, Bóle kręgosłupa, Stres, depresja, Bóle kończyn, Urazy mózgu i rdzenia kręgowego, Bóle narządu ruchu podczas ciąży, Bóle i zawroty głowy, Wzdęcia i zaparcia, Chroniczne zmęczenie, Zaburzenia endokrynologiczne Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego, urazy powypadkowe, Zaburzenia koncentracji, Fibromialgia, Zaburzenia snu, Kolki u dzieci, Zaburzenia u niemowląt i dzieci, Migreny, Zaburzenie pooperacyjne, Nadpobudliwość, Zespół jelita drażliwego.

Każdy z nas zapewne pamięta przypływ sił witalnych i poprawę samopoczucia po wakacjach spędzonych nad morzem. Ten stan ma związek z chodzeniem boso po plaży, działaniem morskiego piasku i drobnych kamyków na nasze stopy. Podobny efekt można uzyskać, biegając boso po łące czy ogrodzie; w ten sposób masowane są strefy refleksyjne całego organizmu, mające swoje odzwierciedlenie na powierzchni naszych stóp.

Konkretne punkty „reprezentują” poszczególne narządy. Znając zatem „mapę” stopy, można skutecznie zapobiegać, a nawet leczyć niektóre problemy zdrowotne. Impulsy wywoływane odpowiednim masażem przesyłane są do wszystkich obszarów ciała i mózgu. W przypadku zdrowego organizmu masowana stopa nie daje bolesnych odczuć. Gdy naciskany punkt jest nadwrażliwy na dotyk, to oznacza, że dany narząd źle funkcjonuje. Masaż stref refleksyjnych powoduje lepszy przepływ krwi do organu, z którym masowana strefa jest powiązana.

Celem takiego masażu jest uaktywnienie procesów samoleczenia, pomocny jest on we wszystkich schorzeniach, skutecznie wpływa na poprawę zdrowia, stan emocjonalny, podnosi energię życiową, sprzyja utrzymaniu dobrego samopoczucia.  To niezwykle skuteczna forma terapii – jedna z podstawowych metod medycyny integracyjnej nie mająca żadnych skutków ubocznych. 

Terapia szczególnie pomaga w leczeniu schorzeń jak: Niepłodność, Problemy w ciąży, Zaburzenia hormonalne, Nawracające infekcje, Depresja, Otyłość, Choroby wieku dziecięcego i onkologiczne, Wzmocnienie odporności

 

 cały newsletter

[yuzo_related] Tagi: , , ,

Kategorie: