Dzieciństwo
Zdrowie dzieci

Okres dojrzewania
Zdrowie nastolatków

Rodzicielstwo
Zdrowie przed poczęciem, w ciąży i po narodzinach

Dojrzałość
Zdrowie w okresie okołomenopauzalnym

Jesień życia
Zdrowie kobiety i mężczyzny u schyłku życia

Festiwal Zdrowia 2017
Kongres Medyczny


Zmieniając siebie, zmieniamy świat

Zdrowie jest integralną częścią naszego życia – jest stanem naturalnym. Promowanie zdrowia na każdym etapie życia z wykorzystaniem naturalnego potencjału – to misja Fundacji Kobieta i Natura. Przez 10 lat naszej działalności organizowaliśmy szkolenia, sympozja, konferencje i festiwale, dzięki którym znacznie poszerzyliśmy świadomość zdrowotną. Mamy swój wkład w zmiany, jakie na przestrzeni lat zaszły w zakresie jakości porodów. Opracowaliśmy mnóstwo publikacji, książek, wywiadów i filmów, którymi teraz się z Wami dzielimy w naszym nowym projekcie pod hasłem „zdrowie jest w nas”.

Zdrowie w Życiu

Jak pomóc dziecku, gdy zaczyna się choroba Październik 6, 2019- Pierwsza pomoc dziecku, gdy zaczyna się gorączka Każdy rodzic powinien znać podstawowe zasady leczenia, by w razie potrzeby być zdolnym do udzielenia pomocy swemu choremu dziecku, szczególnie, gdy pojawia się gorączka. Rodzice powinni wiedzieć, że organizmy małych dzieci nie potrafią jeszcze wytworzyć całego obrazu chorobowego i że w przypadku młodego organizmu choroba może rozprzestrzeniać się bardzo... Pokaż więcej
Hasta i Pada Abhyanga- pielęgnacja zdrowia według Ajurwedy Wrzesień 26, 2019- Ayurveda mówi, że ludzkie ciało ma siedemdziesiąt dwa tysiące kanałów energetycznych i poprzez masaż pracujemy na całym układzie nerwowym. Tradycji masaży ajurwedyjskich wywodzi się z południowych Indii, z  Kerali. Dzięki tym masażom leczone są takie schorzenia jak: niepłodność, depresja, chroniczne zmęczenie, choroby krwi lub problemy z układem mięśniowym i kostnym. Do masaży używane są różne rodzaje olejów ziołowych, które dobierane są w zależności od stanu pacjenta
Witamina C w leczeniu nowotworów Wrzesień 19, 2019- Witamina C jest z powodzeniem stosowana w leczeniu onkologicznym. Już na początku terapii pacjenci odczuwają znaczną redukcję bólu, który prawie zawsze towarzyszy chorobie nowotworowej oraz poprawę komfortu życia, poprzez wzmocnienie organizmu do walki z chorobą. Jednak na tym nie koniec. Pacjenci otrzymujący wysokie dożylne dawki żyją znacznie dłużej niż przewidywana przed terapią długość życia. Istniej wiele badań wskazujących, że taka terapia hamuje rozwój komórek rakowych. Poza zwiększeniem odpowiedzi immunologicznej organizmu, prawdopodobnie odpowiada za to powstawanie wody utlenionej w komórkach jako wynik końcowego etapu metabolizmu witaminy C. Niszczy ona wybiórczo komórki nowotworowe w tzw. reakcji Fentona. Woda utleniona w połączeniu z jonami żelaza tworzy wolne rodniki. W wyniku powstałego stresu oksydacyjnego komórka rakowa ginie.
Rejestracja na Festiwal Zdrowia 2020 Wrzesień 12, 2019- Festiwalowe warsztaty łączą w sobie osiągnięcia medycyny nowoczesnej z mądrością i tradycją medycyny naturalnej. Nie obejmują jednak wyłącznie tej wiedzy, gdyż życie człowieka odbywa się na różnych poziomach i łączy w sobie wiele aspektów. W ofercie różnorodnych zajęć, odbywających się podczas Festiwali staramy się pomóc odnaleźć odpowiedzi na wiele istotnych pytań współczesnego człowieka i odkryć nowe możliwości drzemiące w każdym z nas. Pojawia się w związku z tym coraz więcej warsztatów psychologiczno-terapeutycznych, zajęć rozwojowych, naturalnych masaży i terapii, obecna jest w wielu formach medycyna Wschodu, a także różnorodne spotkania ze specjalistami, lekarzami, fizjoterapeutami oraz przedstawicielami nowych dziedzin i technologii.
Twoje Zdrowie w Twoich rękach Wrzesień 12, 2019- W czasie menopauzy możemy wpływać na stan naszego zdrowia, myśląc o tym etapie jak o procesie dbania o zdrowie ciała, który towarzyszyć nam będzie do końca życia. Przemiana w menopauzie jest znakomitym czasem, by skupić się na zapobieganiu problemom, które nie są bezpośrednio z nią związane, ale zaostrzają się w tym okresie. To, czego jako kobiety doświadczamy na tym etapie życia, zależy od różnorodnych czynników: naszych oczekiwań, szacunku do siebie, relacji z najbliższymi, diety i trybu życia. Jest bardzo wiele sposobów radzenia sobie z symptomami menopauzy. Idealny sposób to wykorzystanie największych osiągnięć medycyny zachodniej dotyczących hormonów,
Poród w wodzie Wrzesień 4, 2019- Pierwszym praktycznym zaleceniem jest dokładna kontrola momentu, w którym rodząca ma wejść do basenu. Doświadczone położne znają wiele sposobów, by zachęcić rodzącą do cierpliwości, pomóc jej wytrwać i doczekać najlepiej do momentu, kiedy rozwarcie osiągnie poziom 5 cm. W okresie oczekiwania położna może przykładowo zasugerować wejście pod prysznic, co najczęściej zapewnia prywatność. Badania opublikowane przez British Medical Journal jasno pokazują, że wiele kobiet pozostaje w wannie zbyt długo. Jednym z powodów takiej sytuacji jest zbyt wczesne wejście do wody - na długo zanim osiągną 5-centymetrowe rozwarcie.

Nasze Projekty

XIII Festiwal Zdrowia – Newsletter Październik 14, 2019- Zapraszamy na XIII Festiwal Zdrowia mający na celu promocje zdrowego stylu życiaw harmonii z ciałem, umysłem i duszą. W ramach festiwalu zachęcamy również do udziału w sympozjum medycznym na temat:"Rola układu immunologicznegow zapobieganiu i leczeniu chorób przewlekłychi onkologicznych".Warsztaty w Hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum Sympozjum w Silver Conference Center.
Sympozjum medyczne 2020 Październik 7, 2019- 1go lutego 2020 roku w ramach festiwalu zdrowia odbędzie się sympozium medyczne pt. Rola układu immunologicznego w zapobieganiu i leczeniu chorób przewlekłych i onkologicznych. Konferencja skierowana jest do środowiska lekarskiego, pielęgniarskiego, terapeutycznego oraz do wszystkich osób zainteresowanych tematyką.
Nowa jakość zdrowia – Rak to nie wyrok. Październik 7, 2019- W tym miesiącu poruszamy temat lęku przed rozpoznaniem nowotworu. Odpowiedzialność za swoje zdrowie to nie tylko podążanie za etapami medycznego leczenia, to również kreowanie wewnętrznego środowiska, które sprzyja zdrowieniu. Tego, co stoi za stabilnym zaufaniem i wiarą w możliwość samoleczenia, nie buduje się niestety we współczesnym społeczeństwie a stwiedzenie, że człowiek ma moc i każdy jest nią obdarzony, brzmi na razie jak głos na puszczy...

Współpracujemy z Kliniką

Integrative Medical Center


Czuj się swobodnie, skontaktuj się z nami!

It is a long established fact that a reader will be distracted

Zostaw wiadomość


Informacje kontaktowe

Fundacja Kobieta i Natura
ul. Dębowa 31
55-010 Żerniki Wrocławskie

KRS: Nr 0000267547
NIP: 8942885600
REGON:020416133
Konto bankowe:: Bank PKO BP SA 11 1020 5242 0000 2902 0174 6601

E-mail: [email protected]
Telefon: 691 093 331