Święta czasem doceniania chwili

Pewien człowiek siedząc na stacji metro w Waszyngtonie zaczął grać na skrzypcach melodię Bacha. Były to godziny szczytu więc  na ulicach panował ruch. Przez stację metra przewinęło się w tym czasie około 1100 osób.  Większość z nich udając się do pracy. 

Kilka minut później  grajek otrzymał pierwszy napiwek od kobiety, która nie zatrzymując się wrzuciła monetę. Następnie pewien mężczyzna opierając się o ścianę zatrzymał się aby posłuchać melodii, ale po chwili zerknąwszy na zegarek udał się w pośpiechu do pracy.  Jedyną osobą, która poświęciła grającemu najwięcej uwagi był 3 – letni chłopiec, którego pospieszyła jego mama. Podczas 45 minut kiedy mężczyzna grał tylko 6 osób zwróciło na niego uwagę. 

Natomiast około 20 rzuciło monetę nie zatrzymując się w drodze do pracy. Nikt nie spostrzegł kiedy mężczyzna skończył grać i miejsce ogarnęła cisza. Nikt również nie zorientował się, że grajek to Joshua Bell,  jeden  z najbardziej utalentowanych muzyków na świecie, który grał utwór na skrzypcach wartych 3,5 miliona dolarów. Dwa dni wcześniej Joshua Bell sprzedał teatr, w którym miejsce kosztowało około 100$.

Czy tegorocznej wiosny i świąt wielkanocnych znajdziemy czas aby zatrzymać się i dostrzec piękno?

Ile  nas omija wskutek pośpiechu życia codziennego? Praca i obowiązki sprawiają, że już nic nas nie potrafi zaskoczyć, małe rzeczy nie potrafią nas cieszyć.  

Wprowadźmy trochę tańca do naszego życia by dostrzec  cud,  poczuć wiatr we włosach, śmiać się jak dziecko. Wspólne smakowanie, rozmowy przy świątecznym stole, spacery  mogą stać się niesamowitym doświadczeniem pod warunkiem, że dostrzeżemy piękno chwili. 

wialkanockin

[yuzo_related]

Kategorie: