Jak uniknąć dolegliwości podczas ciąży?

Załagodzenie dolegliwości 

 

Choć ciąża nie jest chorobą i u większości kobiet przebiega w normalny, zdrowy sposób, czasem mogą pojawić się pewne niedogodności, które sprawiają, że kobieta wymaga dodatkowej troski. Złego samopoczucia podczas ciąży można uniknąć dzięki zrównoważonej diecie i regularnym ćwiczeniom. Moment, w którym pojawiają się drobne problemy to najwłaściwszy czas, by odkryć naturalne środki na wszelkie dolegliwości. Ważne jest, by unikać syntetycznych leków, zarówno dostępnych bez recepty, jak i przepisanych, chyba że są one absolutnie niezbędnym i jedynym sposobem pozwalającym opanować problem.

Warto podkreślić, że jeśli przed zajściem w ciążę chorowałaś na nerki, miałaś dolegliwości wątroby czy żołądka, problemy związane z tymi narządami pojawią się ze zdwojoną siłą, zwłaszcza w przypadku, kiedy nie stosujesz zrównoważonej diety, prowadzisz niespokojny tryb życia, nie udaje ci się uniknąć niepotrzebnego stresu. Nie czekaj zatem aż problemy się pojawią, wtedy bowiem trudno ci będzie je opanować, będą wymagały interwencji farmakologicznej, a może nawet hospitalizacji. W swojej praktyce lekarskiej od lat stosuję te metody; kobiety, które są otwarte na nie i nie obawiają się pracy nad sobą, osiągają oczekiwane rezultaty.

Proste sposoby na dolegliwości w ciąży

Ziołowe recepty na nudności Akupresura Domowe sposoby na biegunkę

Herbata miętowo-imbirowa:

1/2 łyżeczki świeżego tartego korzenia imbiru i 1 łyżeczkę mięty zalać jedną szklanką wrzącej wody, przykryć i zostawić na 10 minut. Przecedzić, ewentualnie posłodzić miodem. Można w ten sposób przygotować też napar z samego imbiru, dodać miód i cytrynę.

Na infekcje pęcherza:  liść z mącznicy lekarskiej jest silnym środkiem moczopędnym i działa antybakteryjnie.

Na nudności: masaż splotu słonecznego  uspokaja, harmonizuje pracę narządów trawiennych, masaż punktu na linii środkowej brzucha, dłoń powyżej pępka;

Na obrzęki: obrzmiałym nogom ulgę przyniesie masaż palca środkowego i serdecznego, od czubka w kierunku
nasady dłoni

Na bóle krzyża: lekko rozmasować bolesne miejsca. Masuj punkt zwany „tylnym pępkiem” (ten punkt umieszczony jest centralnie na plecach, dokładnie na wysokości pępka.

Jedz gotowane w wodzie lub na parze marchewki.
Mus jabłkowy – w jabłkach występują naturalne pektyny, których używamy w czasie robienia przetworów (np. dżemu), by zagęścić syrop; w ten
sam sposób zagęszcza się stolec.

Acidophillus – czasami biegunka pojawia się przy osłabieniu naturalnych bakterii jelitowych, co dzieje się zwykle przy kuracji antybiotykowej. Lactobacilus acidophilus jest dobroczynną bakterią, która naturalnie żyje w twoich jelitach. Możesz przyjmować je po każdym posiłku w postaci preparatów trilac lub lakcid.