Terapie pielęgnujące zdrowie- Lomi Lomi

Lomi lomi jest to niezwykły masaż tradycyjnie oparty

na filozofii Huny.


Lomi lomi- korzenie

W dawnych czasach masaż wykonywany był przez Kahunów – kapłanów i strażników mistycznej wiedzy i systemu uzdrawiania. „Lomi” w dosłownym tłumaczeniu oznacza nacisk, ale także głaskanie – „dotykanie miękką łapą zadowolonego kota”. Masaż przypomina taniec z pacjentem – taniec pełen harmonii i wdzięku.

Technika

Każde ciało jest inne i wymaga odmiennego podejścia, więc masaż czasem jest delikatny, a czasem mocny. Hawajczycy uważają, że negatywne doświadczenia powodują blokady w przepływie „mana” (siła życiowa, moc duchowa). Te blokady mogą zostać uwięzione również w stawach, mięśniach i w układzie nerwowym. Masaż przywraca przepływ „mana” – przepływ energii życiowej. Masaż jest płynny, rytmiczny, komunikatywny i pielęgnacyjny co daje wyjątkowe uczucia szczęścia i harmonii.

Efekty

Masaż głęboko relaksuje, uspokaja umysł i daje pewność siebie. Polepsza krążenie, uruchamia drenaż limfatyczny i pomaga w uwolnieniu toksyn z ciała. Zmniejsza ból i napięcie nerwowe. Zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia elastyczność ścięgien i zwiększa mobilność stawów.  Jest doskonałym zabiegiem dla osób poszukujących głębokiego relaksu i skutecznej profilaktyki zdrowotnej.


Zainteresowała Cię ta terapia? Odwiedź stronie kliniki leczenie holistycznego i zapisz się na masaż. IMC 


Czytaj więcej o pielęgnacji zdrowia -> KLIK