Dzieciństwo i okres dojrzewania
Zdrowe dzieci i nastolatków przez cały rok
Niepłodność i świadome rodzicielstwo
Zdrowie przed poczęciem, w ciąży i po narodzinach
Menopauza i jesień życia
Zdrowie kobiety w okresie menopauzalnym i u schyłku życia
Profilaktyka i Pielęgnacja zdrowia
Jak dbać i pielęgnować nasze zdrowie na każdym etapie życia
Choroby cywilizacyjne
Globalnie występujące i powszechne choroby XXI wieku.

Dołącz do naszego newslettera!

g -
Festiwal Zdrowia 2020

Festiwal Zdrowia 2020

1 lutego 2020 roku zapraszamy na XIII Festiwal Zdrowia mający na celu promocje zdrowego stylu życia w harmonii z ciałem, umysłem i duszą. W ramach festiwalu zachęcamy również do udziału w bloku wykładowym pt. Rola układu immunologicznego w zapobieganiu i leczeniu chorób przewlekłych i onkologicznych.    

Zdrowie w życiu

Jak pomóc dziecku, gdy zaczyna się choroba Październik 6, 2019- Pierwsza pomoc dziecku, gdy zaczyna się gorączka Każdy rodzic powinien znać podstawowe zasady leczenia, by w razie potrzeby być zdolnym do udzielenia pomocy swemu choremu dziecku, szczególnie, gdy pojawia się gorączka. Rodzice powinni wiedzieć, że organizmy małych dzieci nie potrafią jeszcze wytworzyć całego obrazu chorobowego i że w przypadku młodego organizmu choroba może rozprzestrzeniać się bardzo... Pokaż więcej
terapia ciepłem moksa Terapie wschodnie wspomagające organizm przed poczęciem Październik 28, 2019- Terapie wschodnie dla kobiet przed poczęciem to terapia ciepłem za pomocą moksy, su-dżok oraz akupresura. Terapia ciepłem za pomocą moksy Każdy z nas ma świadomość tego, że ciepło sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Nie jest zatem przypadkiem, że rośliny rosną najszybciej wtedy, gdy ziemia i powietrze są nagrzane. Kobieta (jej środowisko wewnętrzne) jest dla płodu... Pokaż więcej
Ja i upływ czasu – świadome podejście do starości Październik 28, 2019- Świadoma starość Proces starzenia przebiega różnie u poszczególnych osób. Oczywiście najlepiej byłoby przechodzić go łagodnie, nie doświadczając negatywnych skutków. Wielu ludzi dzięki swojej pierwotnej konstytucji zachowuje pełnię zdrowia fizycznego i psychicznego do późnego wieku – by jednak to się udało, bardzo ważna jest świadoma starość, świadome podejście do procesu starzenia się. To nie przypadek, że... Pokaż więcej
Witamina C w leczeniu nowotworów Wrzesień 19, 2019- Witamina C jest z powodzeniem stosowana w leczeniu onkologicznym. Już na początku terapii pacjenci odczuwają znaczną redukcję bólu, który prawie zawsze towarzyszy chorobie nowotworowej oraz poprawę komfortu życia, poprzez wzmocnienie organizmu do walki z chorobą. Jednak na tym nie koniec. Pacjenci otrzymujący wysokie dożylne dawki żyją znacznie dłużej niż przewidywana przed terapią długość życia. Istniej wiele badań wskazujących, że taka terapia hamuje rozwój komórek rakowych. Poza zwiększeniem odpowiedzi immunologicznej organizmu, prawdopodobnie odpowiada za to powstawanie wody utlenionej w komórkach jako wynik końcowego etapu metabolizmu witaminy C. Niszczy ona wybiórczo komórki nowotworowe w tzw. reakcji Fentona. Woda utleniona w połączeniu z jonami żelaza tworzy wolne rodniki. W wyniku powstałego stresu oksydacyjnego komórka rakowa ginie.
Hasta i Pada Abhyanga- pielęgnacja zdrowia według Ajurwedy Wrzesień 26, 2019- Ayurveda mówi, że ludzkie ciało ma siedemdziesiąt dwa tysiące kanałów energetycznych i poprzez masaż pracujemy na całym układzie nerwowym. Tradycji masaży ajurwedyjskich wywodzi się z południowych Indii, z  Kerali. Dzięki tym masażom leczone są takie schorzenia jak: niepłodność, depresja, chroniczne zmęczenie, choroby krwi lub problemy z układem mięśniowym i kostnym. Do masaży używane są różne rodzaje olejów ziołowych, które dobierane są w zależności od stanu pacjenta
Rejestracja na Festiwal Zdrowia 2020 Wrzesień 12, 2019- Festiwalowe warsztaty łączą w sobie osiągnięcia medycyny nowoczesnej z mądrością i tradycją medycyny naturalnej. Nie obejmują jednak wyłącznie tej wiedzy, gdyż życie człowieka odbywa się na różnych poziomach i łączy w sobie wiele aspektów. W ofercie różnorodnych zajęć, odbywających się podczas Festiwali staramy się pomóc odnaleźć odpowiedzi na wiele istotnych pytań współczesnego człowieka i odkryć nowe możliwości drzemiące w każdym z nas. Pojawia się w związku z tym coraz więcej warsztatów psychologiczno-terapeutycznych, zajęć rozwojowych, naturalnych masaży i terapii, obecna jest w wielu formach medycyna Wschodu, a także różnorodne spotkania ze specjalistami, lekarzami, fizjoterapeutami oraz przedstawicielami nowych dziedzin i technologii.

Nasze projekty

XIII Festiwal Zdrowia – Newsletter Październik 14, 2019- Zapraszamy na XIII Festiwal Zdrowia mający na celu promocje zdrowego stylu życiaw harmonii z ciałem, umysłem i duszą. W ramach festiwalu zachęcamy również do udziału w sympozjum medycznym na temat:"Rola układu immunologicznegow zapobieganiu i leczeniu chorób przewlekłychi onkologicznych".Warsztaty w Hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum Sympozjum w Silver Conference Center.
Festiwal Zdrowia 2020 Wrzesień 13, 2019- Festiwalowe warsztaty łączą w sobie osiągnięcia medycyny nowoczesnej z mądrością i tradycją medycyny naturalnej. Nie obejmują jednak wyłącznie tej wiedzy, gdyż życie człowieka odbywa się na różnych poziomach i łączy w sobie wiele aspektów. W ofercie różnorodnych zajęć, odbywających się podczas Festiwali staramy się pomóc odnaleźć odpowiedzi na wiele istotnych pytań współczesnego człowieka i odkryć nowe możliwości drzemiące w każdym z nas.
Sympozjum medyczne 2020 Październik 7, 2019- 1go lutego 2020 roku w ramach festiwalu zdrowia odbędzie się sympozium medyczne pt. Rola układu immunologicznego w zapobieganiu i leczeniu chorób przewlekłych i onkologicznych. Konferencja skierowana jest do środowiska lekarskiego, pielęgniarskiego, terapeutycznego oraz do wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Współpracujemy z Kliniką

Integrative Medical Center

Czuj się swobodnie, skontaktuj się z nami!

Odpowiadamy w najkrótszym możliwym czasie

Zostaw wiadomość

Informacje kontaktowe

Fundacja Kobieta i Natura

ul. Dębowa 31

55-010 Żerniki Wrocławskie

KRS: Nr 0000267547

NIP: 8942885600

REGON:020416133

Konto bankowe: Bank PKO BP SA 11 1020 5242 0000 2902 0174 6601

E-mail: [email protected]

Telefon: 691 093 331

Zapraszamy do naszych Firm Partnerskich

Sklep Od Natury

Sklep Od Natury zajmuje się sprzedażą naturalnych suplementów diety, witamin i ziół. Wszystkie preparaty są starannie wybrane i spełniaj

Integrative Medical Center

Integrative Medical Center opiera się na filozofii utrzymywania dobrego stanu zdrowia, a nie jedynie powierzchownego zwalczania chorób. Ujmujemy pacjenta całościowo i podmiotowo, oferując kompleksowe i indywidualne rozwiązania.

Hotel Jelenia Struga

Jelenia Struga to kameralna przestrzeń, którą wyróżnia ciepła i domowa atmosfera. Osiągnęliśmy to dzięki niewielkiej liczbie pokoi i zaangażowaniu personelu. Do każdego Gościa podchodzimy indywidualnie.